Oświecenie w polsce prezentacja multimedialna

Pobierz

TEMATY PREZENTACJI Z .Oświecenie, in.. 25 listopada 1795 r. abdykował.. Czasy stanisławowskie - podsumowanie 23 lipca 1792 r. król przystąpił do Targowicy.. Rozwinęła się też nauka, w tym chemia, biologia czy filozofia.. Prezentacje podzielone są na kategorię aby .The Spectator - najwybitniejsze pismo angielskiego oświecenia, znane i naśladowane w Europie w XVIII w., wydawane w latach w Londynie (6 razy w tygodniu).. Sami dowiedzą się wielu nowych rzeczy i uatrakcyjnią zajęcia swoim koleżankom i kolegom z klasy.. ziemie polskie w i poŁowie xix wieku.. Właśnie w tym okresie zaczęły powstawać w Warszawie pierwsze instytucje zapowiadające nowy sposób myślenia, nowe spojrzenie na świat.Zachęcamy do subskrypcji!. wiek Oświecenia (fr.. !Nasz fanpage na fb: na nasz kanał, skorzystaj z pomocy z innych przedmiotów!Pytania pro.Prezentację opracowała Helena Tomaszewska Początki reform 2.. Język polskiPrezentacja przestawiająca najważniejsze informacje o oświeceniu - pochodzenie nazwy, ramy czasowe, ważne wydarzenia, filozofię i światopogląd, założenia sztuki oraz dzieła literackie.. aufklarung, oznacza .Plik Oświecenie w Polsce.ppt na koncie użytkownika tefek • folder historyk1 • Data dodania: 14 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.To właśnie w tej epoce ludzie zajmowali się prawami człowieka, nastąpiła Rewolucja Francuska, stworzona została też Wielka Encyklopedia Francuska, a w Polsce przyjęto Konstytucję 3 maja..

Prezentacja multimedialna z oświecenia.

Rozwój prasy.. Cotygodniowe spotkania organizowane przez Stanisława Augusta na wzór paryskich salonów literackich w Zamku Królewskim i Łazienkach.. Stanisław August Poniatowski był niewątpliwie władcą godnym epoki oświecenia.. W roku 1696 zmarł Jan III Sobieski, ostatni "czysto barokowy" król.Cechy charakterystyczne: poznawanie świata za pomocą ludzkiego rozumu organizowanie życia społecznego poprzez reformy rozwój techniki powstanie i rozwój oświaty publicznej powstanie prasy i publicystyki politycznej Szkolny Słownik Pojęć Historycznych Klasycyzm - kierunek występujący w sztuce i literaturze europejskiej od XVII do .Epoka oświecenia w Europie przypada na wiek XVIII, w Polsce trwa w drugiej połowie XVIII wieku do roku 1822.. Świat w ii poŁowie xix wieku.. Sztuka oświeceniowa była bardzo zróżnicowana i trudno wskazać w niej nurt dominujący .Oświecenie - Język polski Oświecenie - ramy czasowe i pochodzenie nazwy.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Zapoznaj się z prezentacją multimedialną, a następnie scharakteryzuj sztukę epoki oświecenia.. Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. siècle des Lumières), jako wiek rozumu czy wiek filozofów - nurt kulturalny oraz okres w historii Europy przypadający na koniec XVII wieku do początku XIX wieku, szerzący deizm, indyferentyzm religijny, naturalizm i krytykę Kościoła.W rozumieniu szerszym: epoka w dziejach kultury europejskiej między barokiem a romantyzmem ze sztandarowym .i..

historia w gimnazjum i szkole podstawowej ...Prezentacja multimedialna.

Szczególną wagę przywiązywano do rozumu, który jest jedyną drogą do poznania prawdy.. W Polsce epoka ta zaczyna się z pewnym opóźnieniem, od ok. połowy XVIII w., i trwa do lat 20.. Zaliczane do tzw. czasopism moralnych, propagujących dydaktyczne wzorce naprawy obyczajów oraz reformę wychowania w duchu oświeceniowego racjonalizmu i tolerancji.prezentacje PP.. Nasze cele: -znać najwybitniejszych przedstawicieli oświecenia i ich dokonania -rozumieć, jaki wpływ na polską kulturę wywarł król Stanisław August Poniatowski -znać i wskazywać zmiany w szkolnictwie polskim w XVIII wieku Wprowadzenie 1.Przyjmuje się, że okres oświecenia w Europie to czas od końca XVII do początku XIX w.. Wielu z Was świetnie posługuje się technologią informacyjną, wykorzystajmy to na zajęciach historii.. Jeśli pragniesz dowiedzieć się wszystkiego o tym okresie, zajrzyj na Fiszkotekę!Nieoceniona pomoc dydaktyczna w poznawaniu epoki oświecenia: podręcznik w formie audiobooka, prezentujący w interesujący i przystępny sposób zagadnienia m.in. z zakresu literatury i filozofii.. Oświecenie w Polsce Można wyodrębnić trzy zasadnicze fazy polskiego Oświecenia: a) wczesną - (elekcja Stanisława Augusta); b) dojrzałą - (zwana też czasami stanisławowskimi) - lata (trzeci rozbiór Polski); c) schyłkową (zwaną później oświeceniem lub oświeceniem postanisławowskim) - lata .Ramy czasowe epoki • Oświecenie-to pr ąd kulturalny oraz okres w historii Europy przypadający na lata (XVII- XVIII w.)..

Język polskiAugust 2018 1 27 Report Oświecenie w Polsce - prezentacja multimedialna Może Ktoś ma ?

Proponuję, aby chętni przygotowali na lekcje prezentacje multimedialne w programie PowerPoint.. Oświecenie określano jako: wiek rozumu, wiek filozofów lub wiek oświecony.. Początki polskiego oświecenia datują się na lata 30-e XVIII w.Oświecenie w Polsce W oświeceniu pierzchną ideały barokowe, rozmyślania o śmierci zastąpią programy poprawy życia, a Sarmatę - wolnomyśliciel i reformator.. czas wielkich zmian.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Prezentacja 1. fizyki Newtona.Temat: Kultura polskiego oświecenia.. OŚWIECENIE Europa XVII - XVIII w. Szczoti1993 Początek epoki oświecenia w Polsce (faza wczesna) przypada ok. roku 1730.. Początek oświecenia na ziemiach polskich wiąże się także z powstaniem w 1740 Collegium Nobilium i 1747 biblioteki Załuskich.. Wybierz z prezentacji jednego przedstawiciela sztuki lub architektury epoki oświecenia i przygotuj referat na temat jego stylu i dzieł.. O oświeceniu w Europie opowiada Robert Nowakowski.Prezentacja Oświecenie - Świat Prezentacji O stronie Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe..

Właściwie sporządzona prezentacja multimedialna nie powinna być zbyt długa oraz nie powinien znajdować się na niej cały tekst prezentacji.

0.0 / 5 (0 głosów)3.. Pisarze oświeceniowi.. Ideologia polskiego oświecenia: filozofia wolności narodowej racjonalizm postrzeganie świata przez pryzmat nauki powszechność oświaty rozwój nowych instytucji życia społecznego i kulturalnego 21. europa od napoleona do wiosny ludÓw.. ziemie polskie po wioŚnie ludÓw.. Forma ta jest szczególnie pomocna w przypadku prezentacji ze związków literatury z innymi dziedzinami sztuki i wręcz nie zastąpiona w przypadku prezentacji z języka.Z inicjatywy króla w 1765 r. w Warszawie założono teatr.. Polska 2.. W związku z tym toczące się w oświeceniu spory filozoficzne i społeczne miały wpływ na ówczesnych twórców.Zapraszamy na kolejną Lekcję Historii.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Oczywiście nie z dnia na dzień.. Dyskutowano na nich o sztuce, literaturze, polityce i reformach.Polecenie 1.. Pobierz.. Charakterystyka epoki, światopogląd i nurty - racjonalizm, empiryzm, deizm, ateizm.. Jak zauważamy, sztuka jest odbiciem panujących w danej epoce poglądów.. Style w sztuce - klasycyzm i rokoko.. Na wyróżnienie zasługuje to, że podręcznik przygotowano w postaci audiobooka.O stronie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt